4 Sezona Sahip Olan “Vis A Vis” Dizisi

4 Sezona Sahip Olan “Vis a Vis” Dizisi

Başlangıçta İspanyolca olarak izleyiciye sunulmuş olan Vis a Vis isimli dizi Netflix platformuna da eklenerek farklı dillere çevirisi yapılmıştır. Vis a Vis dizisi Globomedia tarafından ilk kez İsponyol Ağı Antena 3 ve daha sonra Fox İspanya için üretilmiş olan bu dizi İspanyol asıllı bir drama dizisidir. Vis a Vis dizisinin ilk bölümü 20 Nisan 2015 tarihinde yayımlanmış ve son bölümü ise 4 Şubat 2019 tarihinde yayımlandı. Yaklaşık olarak 4 yıl süren bu süre zarfında toplamda 40 adet bölüm çekimi yapılmıştır. Vis a Vis dizisinde Maggie Civantos, Alba Flores, Najwa Nimri, Marta Aledo ve daha birçok isim dahil olmuştur. Yayımlandığı zamandan itibaren 3 adet ödül almış olan bir dizi serisidir. Dizi yapımına ve çekimlerine başlanmadan önce uzun soluklu bir dizi olarak planlanmıştır. Vis a Vis dizisinde en çok sarı renk ön plandadır. Oyuncular ve dizideki kadınların üzerinde sarı renkli kıyafetler vardır. Dizinin posterinde de büyük çoğunlukta sarı renk ön planda tutulur. Bunun sebebi ise dizi konularına bağlı olarak tasarımlanmıştır. Ana karakterin de sarışın tenli olması üzerine saı renk ve sarı kelimesi dizide ön planda tutulan bir unsurdur.

Vis a Vis Dizisini Konusu Nedir

Vis a Vis dizisinin konusu çoğunlukla suç konuları üzerinden işleniyor. Dizini ana karakterlerinden bir tanesi olan Macarena karakterinden sevgilisi para çalmasını istiyor. Bu tür olaylara alışık olmayan Macarena para çalmaya çalışırken başarısız oluyor. Bunun üzerine ise sevgilisi tüm suçu Macarena’nın üzerine yıkıyor. Daha sonra ise hayat Macarena için hapishane hayatına dönüyor. Hapihane içerisinde ise fuhuş, cinayet, uyuşturucu gibi birçok suç, suçlu ve olaylar vardır. Macarena için uzun sürecek olan hapishane hayatı Vis a Vis dizisinde ele alınıyor. Dizide ön planda olan sarı renk ve sarı sözcüğü ise kötülüğün temsilcisi olarak biliniyor.

Vis a Vis Dizisine Nereden Erişim Sağlanır

Vis a Vis dizisi Netflix platformunda yer alan bir dizidir. Bu diziyi izleyebilmek için Netflix platformunda üyelik ya da aboneliğin bulunmuş olması gerekiyor. Netflix platformuna üye ya da abone olmayan bireyler için ise internet üzerinde bulunan netflix film izle ya da netflix izle gibi sayfa türleri ile Vis a Vis dizsine de erişim sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir