Çanta Ve Ayakkabı Uyumu Hala Gerçek Mi

Çanta ve Ayakkabı Uyumu Hala Gerçek Mi?

Moda zaman içinde belki de en hızlı değişen kavramlar arasında yerini almış durumdadır. Bu açıdan dün ile bugün arasında inanılmaz bir değişim olsa da bir dönüşüm de söz konusudur. Özellikle zamanların birbiri arasındaki etkileşimi farklı akımların ortaya çıkmasında en fazla payı olan olay şeklinde değerlendirilebilir. Bu anlamda çeşitli tabuların zaman içinde yıkıldığı kimilerinin ise daha sağlam bir yer edindiğini görmekteyiz. Başlıktan da anlaşıldığı üzere birtakım sorular hala bazı gerçeklerin değişmez olduğunu göstermektedir. Ayakkabı ve çanta uyumu gerçek anlamda oldukça önemli bir etkileşimi ortaya çıkarır. Bu anlamda bundan 10 yıl öncesinde yapılan alışverişlerde benzer materyallerin veya benzer tarzların ayakkabı ve çanta arasında olması adeta bir kanun gibiydi. Erkek ev terliği satın alırken dahi birtakım ürünlerle uyumlu arayan toplumun böyle bir soruya cevap vermesi hiç de kolay olmayacaktır.

Birçok moda ikonunun günümüzde günlük hayatı incelendiğinde gündüz ve gece giyim kuşamında çok farklı görünümler takip ettiği anlaşılmaktadır. Özellikle zamanın modası olarak farklı parçaların bir arada uyumu göze çarpan en önemli etkileşimi ifade etmektedir. Bu anlamda ne renk ne doku ne de materyal noktasında bir birliktelik söz konusu değildir. Aksine birbirinden çarpıcı farklı renklerin bir arada kullanımı oldukça normal ve yaygın bir hal almıştır. Dolayısıyla çanta ve ayakkabı uyumunun hala gerçek olduğu noktasında soru işaretleri artmaktadır. Önemli bir kesimin hala aynı açıdan bakabilmesi neticesinde söz konusu uyumu reelde görülür. Ancak bu durumun artık yavaş yavaş yıkılan bir duvar olduğunu belirtmek daha değerli olacaktır. Nitekim giyimde özgürleşmenin daha ön plana çıkması daha farklı tarzların bir araya getirilmesine imkân sağlamıştır. Söz konusu durumun kadın terlik modelleri ile çantalar arasında da otomatik olarak geçerli olduğu görülmektedir.

Ülkemizde ayakkabı ve terlik üretimi açısından oldukça önemli bir birikime sahip olan markalar vardır. Bu markalar arasında yer alan Muya ürettiği koleksiyonlar ile farklı tarzların ihtiyaçlarına cevap verebilecek ürünler barındırmaktadır. Bu sayede pek çok kesimden insanın ihtiyacını karşılayabilecek bir vizyona sahip olduğunu ifade etmek mümkün hale gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir