Dani Medvedevin Son Yıllardaki Performansı İlgiyle Karşılanıyor

Dani Medvedevin Son Yıllardaki Performansı İlgiyle Karşılanıyor

Avustralya Açık’ta Medvedev, Novak Djokovic’e kaybetti:

Daniil Medvedev, 2022 Avustralya Açık finalinde Novak Djokovic’e karşı mücadele etti ancak maçı kaybetti. Medvedev, özellikle son iki sette rakibine karşı zorlandı ve maçı 6-3, 6-7, 6-7, 6-4, 6-7 kaybetti. Betine

Medvedev, Miami Açık’ta yarı finalde elendi:

Daniil Medvedev, 2022 Miami Açık’ın yarı finalinde Alexander Zverev’e karşı oynadı ancak maçı kaybetti. Rus tenisçi, iyi bir performans göstermesine rağmen, Zverev karşısında setleri 6-4, 5-7, 4-6 kaybetti.

Medvedev, Monte Carlo Masters’ta çeyrek finale yükseldi:

Daniil Medvedev, 2022 Monte Carlo Masters turnuvasında çeyrek finale yükseldi. Rus tenisçi, üçüncü turda David Goffin’i mağlup ederek çeyrek finale kalmayı başardı. Medvedev, turnuvada ilerlemesine rağmen, daha sonraki raundlarda kaybederek turnuvadan elendi.

Medvedev, ATP Finals’ta finalde kaybetti:

Daniil Medvedev, 2021 ATP Finals turnuvasında finalde Alexander Zverev’e karşı mücadele etti ancak maçı kaybetti. Medvedev, Zverev karşısında ilk seti kaybettikten sonra geri dönerek ikinci seti kazandı ancak son seti kaybederek turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Bu sonuçlara rağmen, Daniil Medvedev son zamanlarda dünya sıralamasında en iyi 10 tenisçi arasında yer alıyor ve gelecekte de tenis dünyasında büyük başarılar elde etmesi bekleniyor. 2023 yılı ise Medvedev için pek başarılı olmadı. Medvedev 2023 yılında herhangi bir başarı gösteremeyerek Grand-Slam turnuvalarında istediğini elde edemedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir