En Trend Fitness Hareketleri

En Trend Fitness Hareketleri

Son yıllarda spor salonuna giderek zayıflamaya çalışma yöntemleri yerini evde spor yapma ve özel olarak online eğitmen ile çalışmaya bırakıyor. Toplumsal olarak yaşanan bu değişime ek olarak trend egzersizler de, geleneksel spor yöntemlerinin yerini almaya başlıyor. Fitness dünyasında en çok tercih edilen ve popüler olan egzersizler, evde spor yapanlarında oldukça ilgisini çekiyor. Evde basit ve kolay saklanabilecek fitness ekipmanları ile online görüşmeler sayesinde kolayca dilediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Satın almanız gereken birkaç aletten sonra tek yapmanız gereken spor için koltuklarınızı biraz iterek kendinize yer açmaktır. Evde spor yapmanın en güzel yanı, hem hijyenik olması, hem de dilediğiniz zaman yapabiliyor olmanızdır.

  • Evinize dambıl seti alabilir ve farklı hareketlerde ihtiyacınız olan ağırlıkları kullanabilirsiniz.
  • Kendinize bir spor matı edinebilirsiniz. Bunların birçok farklı özellikte olanları içinde, kaydırmayan ve üç dört milimlik matlardan seçmeniz halinde, hem spor hem de yoganızı rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Kol, bacak ve kalça egzersizlerinde özellikle kullanabileceğiniz direnç bantları, birden fazla yumuşaklık veya sertlikten oluşuyor. Farklı renklerde bulabileceğiniz direnç bantları ile sayısız hareketi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Stresinizi azaltmak ve farkındalığınızı artırmak için düzenli olarak meditasyon yapabilirsiniz.
  • Geriye, yana ve öne doğru bir kombinasyon ile yapacağınız lunge hareketi, bacak ve kalça kaslarınızı güçlendirecek ve fazla yağlardan sizi kurtarabilecektir.
  • Bot hareketi, gövdenizi, sırtınızı ve karın kaslarınızın tümünü çalıştıran bir harekettir. Bu hareketi düzenli setler halinde yaptığınız zaman vücudunuzdaki değişikliği yakın bir zamanda farkedebilirsiniz.

Günümüz trend hareketli evinizde dilediğiniz zamanda yapabileceğiniz kolay ve etkili hareketlerdir. Bunun yanında direnci artıran daha hızlı yağ yakmanıza olanak tanıyan hiit hareketlerini de eklemeniz halinde, evinizde forma girmemek için bir sebebiniz kalmaz. Daha da profesyonel anlamda doğru şekilde bir sistem kurmak ve beslenme düzeninizi de buna eklemek istiyorsanız, Burak Kulaksız ile irtibata geçerek rutinlerinizi yenileyebilirsiniz. Konusunda uzman, beslenme ve egzersizler için size yol gösterecek bir eğitmen ile ister yüz yüze, isterseniz de online olarak çalışabilir, onun size sağlayacağı önemli bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir