Galatasaray’da Kaan Ayhan Gelişmesi

Galatasaray’da Kaan Ayhan Gelişmesi

Galatasaray’da defans hattında görev almak ve rotasyona katılmak için arayışlar sürüyor. Son günlerde Galatasaray’da Kaan Ayhan gelişmesi yaşanıyor. Florya’dan edinilen bilgiye göre, Galatasaray tekrar Kaan Ayhan’ın durumunu yoklayacak ve değerlendirmeye alacak. Defans hattında yaşanan olası sakatlık ya da kart cezası sonrasında Aslan’ın büyük zorluklar ile karşı karşıya kalması muhtemel. Kaleci konusunda yaşadığı zorlukları unutmayan Cimbom, Kaan Ayhan transferini bitirmek istiyor. Edinilen bilgiye göre, Kaan Ayhan da Türkiye’de futbol oynamaya sıcak bakıyor. Özellikle Galatasaray gibi şampiyonluğun önemli adayları arasında yer alan bir takıma gelerek, Türkiye’de şampiyonluk yaşamak istediği de biliniyor.

Fortuna Düsseldorf’dan sonraki durağı İtalyan Sassuolo kulübü olan genç ve tecrübeli oyuncu, oyunu her geçen gün geliştiriyor. Atak kesmedeki hünerinin yanı sıra takımını atağı çıkarırken pas becerisini geliştiren milli oyuncu, bu yeteneği ile birlikte iki yönlü olarak oyunu çok daha iyi bir şekilde okuyor. 2,5 milyon euro bonservis ile Sassuolo’ya transfer olan oyuncu, kariyerinin en iyi yıllarını geçirmese de formunu korumaya devam ediyor. Galatasaray gibi büyük bir camiaya gelerek tekrar üst düzey bir futbolcu olma yoluna girmek isteyen Kaan Ayhan, olası tekliflere sıcak bakıyor.

Kaan Ayhan Rotasyonu Destekler

Galatasaray defasında yaşanan krizler özellikle sakatlık ve cezalı oyuncular ile hat safhaya çıkıyor. Orta saha ve ileri uçta yer alan zenginliği defansta bulamayan Galatasaray, bu hatta transfer yapmayı öncelik haline getirmiş durumda. Bu konuda, Kaan Ayhan rotasyonu destekler görüşü ağır basarken, yöneticiler de talep edilen mevcut bonservis tutarını merak ediyor. Yöneticilerin takip ettiği transfer süreci yıl içi transfer döneminde gerçekleşebileceği gib yıl sonuna da bırakılabilir. Futbolcunun istekli oluşu bu konudaki süreci hızlandıran etmen olabilir.

Kaan Ayhan’ın fiziksel olarak üst düzeyde olması ve İtalya gibi zorlu bir ligde top koşturmasının, Galatasaray’a büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor. Türkiye liginin de çetin bir lig olması ve fiziksel olarak iyi futbolcuların ön plana çıktığı bir lig olması, Kaan Ayhan’ı daha fazla ön plana çıkarıyor. Bunun yanı sıra, gayrimenkul satışından yüksek gelir elde eden Galatasaray’ın transfer açısından eli güçlü. Kaan Ayhan için yüksek bonservis talep edilmesi durumunda çok sayıda farklı seçenek de masada bulunuyor.

Kaan Ayhan Galatasaray’a Gelmek İstiyor

Türk takımları ile adının çok sık geçiyor olması, milli oyuncuyu da heyecanlandırıyor. Bu takımların arasında Galatasaray da var. Türkiye’ye şampiyonluk yaşayabileceği bir takım ile gelmek önceliği arasında bulunuyor. Kulislerde geçen bilgilere göre Kaan Ayhan Galatasaray’a gelmek istiyor. Ancak, diğer kulüplerin de bonservis yarışına girmesi muhtemel. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un da kolay kolay bırakmayacağı bekleniyor. Milli futbolcu, milli takım maçlarının büyük bir bölümünde ilk 11 olarak tercih ediliyor. Hem kulüp düzeyinde hem de milli takımlar düzeyinde büyük tecrübesi bulunan oyuncu, Galatasaray gibi bir takıma çok kolay bir şekilde ayak uydurabilir. Joybet Galatasaray yönetimi de bu konuyu düşünerek milli futbolcuyu renklerine bağlamak istiyor.

Yabancı futbolcu sınırlaması konusunda yaşanan gelişmeler de, Türk oyuncuları önemli hale getiriyor. Birçok takım geleceğini göz önüne alarak Türk pasaportlu oyuncu sayısını arttırıyor. Fenerbahçe’de sahip olduğu Türk oyuncuların sayısını artırmak için çeşitli planlar yapıyor. Özellikle mevcut oyuncularda yaşanan olası transferler ile birlikte Türk oyuncu sayısında büyük düşüş yaşayabilir. Beşiktaş tarafında da Türk oyunculara olan ilgi artıyor. Takımların, Sassuolo’nun kapısını hangi rakamlarla çalacağı büyük merak konusu olurken, Kaan Ayhan’ın Galatasaray’a sıcak baktığı gelen haberler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir