Göçebe Oyunlarına İlgi Büyük

Göçebe Oyunlarına İlgi Büyük

Dünya Ulusal Hareketler Federasyonu tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Dünya Göçebe Hareketi’ne çok sayıda yerli ve yabancı ilgi gösterdi. “Geleneklerden geleceğe biriz!” Sloganıyla düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları’na 102 ülkeden 3.000’den fazla sporcu 13 branşta katıldı. Başta Türk devletlerinden olmak üzere çok sayıda sporcu ve seyirci, maçları geleneksel kıyafetleriyle izledi. Etkinliğin ilk gününde Kökbörü (kökpar) ve atlı okçuluk yarışması yoğun ilgi gördü. Çok sayıda yerli ve yabancı turist maçı izlemek için hazırlık alanındaki tribünleri doldurdu. Tipobet giriş adresi

Türkiye Geleneksel Binicilik Sporları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın sabah saatlerinde başladığını söyledi. Katılımın üst düzeyde olduğunu dile getiren Bekiroğlu, “Türk milleti olarak geleneklerimizi geleceğe taşımak için de çok çalışıyoruz. Bugün bunu tekrar burada görmekten mutluyuz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Düzenlendi!

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen bu tür organizasyonların geleneksel spor sektörüne verilen önemi gösterdiğini anlatan Bekiroğlu, şunları kaydetti:

“Bugün katılan tüm ülkelerden olumlu bilgiler ve olumlu yorumlar aldık. Bu da bizi mutlu ediyor. Çok büyük bir organizasyonun içindeyiz. Atlı okçuluk müsabakaları yapıyoruz. Burada 25’ten fazla ülkeden sporcular katılıyor. Müsabaka. Türk Geleneği gibi. Binicilik Sporları Federasyonu, 33 sporcumuz var. Ülkemizi temsil edeceğiz. İnşallah güzel sonuçlar bekliyoruz. İyi hazırlandık. En önemlisi kültürümüzü yansıtmak ve büyük bir şevkle devam etmek çok güzel bir organizasyon.” Dedi.

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen bu tür organizasyonların geleneksel spor sektörüne verilen önemi gösterdiğini anlatan Bekiroğlu, şunları kaydetti: “Bugün katılan tüm ülkelerden olumlu bilgiler ve yorumlar aldık. Bu da bizi mutlu ediyor. Çok büyük bir organizasyonun içindeyiz. Atlı okçuluk müsabakaları yapıyoruz. Burada 25’ten fazla ülkeden sporcular katılıyor. Binicilik Sporları Federasyonu, 33 sporcumuz var. Ülkemizi temsil edeceğiz. İnşallah güzel sonuçlar bekliyoruz. İyi hazırlandık. En önemlisi kültürümüzü yansıtmak ve büyük bir şevkle devam etmek çok güzel bir organizasyon.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir