İnşaat Kurutma Cihazı Nedir? İnşaatlar Nasıl Kurutulur?

Hem inşaatlarda hem de eski binalarda sıkça ortaya çıkan nem sorunu kişiler için hayatı oldukça zorlaştırabiliyor. Özellikle yapım aşamasında ki bir binada, kaba inşaat bittikten sonra inanılmaz derecede çok nem oluşur. Bu nem inşaatın bir sonraki aşamasına geçmek için engeldir. Bu nedenle inşaatın kuruması için bir süre beklemek gerekir. Çünkü kurumadan yapılan inşaatlarda ince inşaat denilen aşama yapılmaz, yapısa da sağlıklı olmaz ve sorunlar çıkarır. Fakat artık inşaat kurutma cihazı ile bu beklemeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulanmış olan yüzeyin içinde ki nemi %100’e kadar çeken ve tamamen kuru bir yüzey yaratan bu cihaz, inşaatın hiç durmadan devam etmesini sağlar. Hem zaman kaybını önleyebilir hem de daha sağlıklı yapılar inşa edebilirsiniz.

Eski binalarda ki nem sorunu biraz daha farklıdır. Bu yapılan yeni duvar ya da inşaat eylemlerinden kaynaklı olmayan bir nem problemine dayanır. Özellikle binanın eski olması ve sürekli olarak ıslaklığa maruz kalması nemin ortaya çıkmasını kaçınılmaz kılar. Bu durumda yine bina kurutma ekipleri devreye girer ve o eski binayı daha yaşanır bir hale getirir. Eski binaların nem ile çok hızlı bir şekilde çürüdüğü düşünülünce, bina kurutmanın hayat kurtarıcı olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer yapıların ömrünü uzatmak istiyorsanız, kendi sağlığınızın olumsuz etkilenmemesini istiyorsanız, mutlaka binayı kurutmanız ve bakımlarını yapmanız gerekir.

Binalarda ki Nemden Nasıl Kurtulabilirim?

Bir binanın en büyük düşmanının nem olduğunu söyleyebiliriz. Nem yapıları çürütür, kötü koku yayarak içerisinde yaşayanları rahatsız eder, sağlığınıza olumsuz etkide bulunur ve daha birçok istenmeyen duruma neden olur. Her ne kadar bu durum önüne geçmek için birçok önlem alsanız da bu önlemler sadece geçici etkiler yaratırlar. Peki nem neden olur ve bu durum nasıl çözülür?

Binalarda Neden Nem Olur?

Binalarda nem sorunun oluşması birkaç nedene bağlı olarak ortaya çıkar. Binanın bir bölgesi fazlası ile su görüyorsa nem sorunu ortaya çıkar. Örneğin duvar içinden geçen bir su borusunun sızdırması o bölgede ki nem ve küf olayını kaçınılmaz kılar. Fakat binalarda ki durduk yere ortaya çıkan nem sorunu inşaat aşamasında ki tam kurumadan yapılan faaliyetlerden kaynaklanır. Eğer inşaatın kaba kısmı bittikten sonra beton kurutma cihazı kullanılmadan ince inşaata başlandıysa nem olayı kaçınılmaz olarak yine ortaya çıkar. Bu nedenle inşaat aşamasında ki aktiviteler binanın sonra ki problemi için çok önemlidir.

Binalarda ki Nem Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Eğer binanızda nem sorunu oluştuysa bunu kalıcı olarak gidermek gerçekten çok zordur. Önce nemin nedenini tespit etmeniz gerekir. O yüzeyin sürekli ıslak kalmasına neden olan şeyi bulup gidermeniz gerekir. Sızdıran boru ise tamir edilmeli, başka bir kaynak ise kaynak değiştirilmeli. Sonra ki adım ise kurutmaktır. Bina kurutma işlemi eskiden olduğu kadar zor değil. Bina kurutma cihazları ile bu sorunları kalıcı olarak çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir