Iphone Veya Ipad’e Daha Fazla Depolama Eklemenin Yolları

Apple’ın yalnızca 16GB depolama alanıyla başlayan iPhone ve iPad’in kısıtlı bir depolama alanına sahip olması tüketiciler için üzücü bir durumdur. Iphone ve ipad 4K video çekebilen cihazlardır. Ürünleri denediğinizde kelimenin tam anlamıyla birkaç dakika içinde depolama alanı tükenecektir! Bu yazımızı iphone x, iphone 11 ve iphone 12 kullananlarda dikkatle okumalıdır.

Yapılacak en iyi şey daha yüksek kapasiteli bir cihaz almaktır, ancak bazı insanlar artan alan için fazladan 900 ₺ veya 2000 ₺ harcamaya istekli değildir. Bu yazıda, Apple’ın neden olduğu bu sorun için şu anda mevcut olan farklı çözümlerden bahsedeceğim. Ne yazık ki, çözümlerin hiçbiri ideal değil ve ürünü seçerken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Temel olarak bir cihaza daha fazla depolama alanı eklemeyi düşünebilmemin iki nedeni var: Daha fazla uygulama vb. yükleyebilmeniz için cihazınızda yer açmak veya ihtiyaç duymadan hızlıca erişebileceğiniz bir sürü müzik ve film yükleyebilmek. Bunlar için internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır.

Müzik ve Film Yüklemek

Sınırlı depolama alanının Apple’ın tek sıkıntısı olduğunu düşünüyorsanız, iTunes’dan film satın aldığınızda da olumsuz bir durumla karşılaşacaksınız. iTunes’dan satın aldığınız bir filmi harici bir sürücüden oynatmaya çalışırsanız, DRM koruması nedeniyle size bir hata verecektir.

Tüm iTunes filmlerinin ve TV şovlarının, videolar uygulaması kullanılarak oynatılması veya oynatılması için iPhone veya iPad’inizde yerel olarak depolanması gerekir. Bu makaleyi iTunes içeriğinin boşaltılabileceği umuduyla okuyorsanız, buradaki hiçbir şey size yardımcı olmaz.

Çok fazla müziğiniz (hatta iTunes’dan) veya kendi indirdiğiniz/kopyaladığınız filmler ve TV şovlarınız varsa, aşağıdaki cihazlar yardımcı olacaktır.

Videoyu önce iPhone veya iPad formatına dönüştürmeniz gerekebileceğini unutmayın. Ayrıca, hevesli bir fotoğrafçıysanız ve iphone x, iphone 11 ve iphone 12 gibi kamerası iyi olan iphone telefonlarıyla veya iPad’inizde görüntülemek için DSLR fotoğraflarınıza cihazınızda yer kaplamadan hızlı bir şekilde erişmek istiyorsanız, bu ürünler tam size göre.

Burada bulut hizmetlerinden bahsetmiyoruz çünkü çoğu insanın bunu zaten bildiğini düşünüyorum, ancak belki de depolama için aylık ücret ödemek istemiyor. Bulut depolamayla ilgileniyorsanız, farklı bulut depolama sağlayıcılarını karşılaştıran makalelere ve tüm farklı cihazlarınız arasında veri paylaşmak için bulutu nasıl kullanabileceğinize bakın derim.

Kablosuz Sabit Sürücü

Kablosuz sabit sürücü, temel olarak kablosuz kart ve yerleşik pil içeren taşınabilir bir sabit sürücüdür. Hepsinin kendi WiFi ağları vardır ve onlara hemen hemen istediğiniz herhangi bir cihazı bağlayabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, verileri her iki şekilde de aktarabilir ve sabit sürücüden Apple cihazınıza içerik aktarabilirsiniz.

Bazı kablosuz sabit sürücülerin SD kart yuvaları vardır, bu nedenle kartı bir DLSR kameradan takmanız yeterlidir ve tüm verileri sürücüye kopyalayacaktır. Daha sonra bu içeriği akıllı telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda veya TV’nizde ağ üzerinden kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Depolama alanları ile ilgili soru ve görüşleriniz varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir