Kristal Cam ve Normal Cam Arasındaki Fark Nedir?

 

Günümüzde tekrardan popülerlik kazanmış olan kristal bardaklar, tasarımlarından da kaynaklı olarak kahve yanı su bardağı tercihlerinde oldukça ilgi görmektedir. Kristal bardağı, cam bardaktan ayıran en önemli nokta ise yapımında kurşun oksit eklenmesi, onu normal cam bardaklara nazaran daha ağır ve dayanıklı kılmaktadır. Kurşun oksit eklenmesinden kaynaklı olarak formu değişen kahve yanı kristal bardak, ışığı emme ve geçirme özelliklerinde de farklılık gösterir.

Bu durum da görsel bir şölenin kapılarını açmaktadır. Özellikle renkli bardaklarda farklı illüzyonlar ile karşılaşabilmenizi sağlar. Tasarım ve işçiliğin yüksek olduğu kristal ürünler, mutfağınızın her noktasında kullanabileceğiniz çeşitliliğe sahiptir. Su bardağı, meşrubat bardağı, vazo, kavanoz, karaf ve sunumlukları ile rahatlıkla bir bütün oluşturabilirsiniz. Özellikle kahve yanı su bardağı dediğimizde, Türk kahvesinin kültürümüzdeki yeri açısından oldukça farklı renk ve model seçeneklerini yanında getirir.

Kahve Yanı Sunum Bardağı Olarak Ne Tercih Edilmelidir?

Kahve yanı kristal bardak seçeneklerine baktığımızda kadeh ve bardak olarak iki ana gruba ayrıldığını görürüz. Chiara Alessi bardak günlük yaşantınızda su bardağı olarak kullanabileceğiniz gibi uzun yol misafirlerinize de kahve yanında ikram edebileceğiniz ve susuzluklarını dindirmek için tercih edebileceğiniz modeller içerisinde yer almaktadır. Mavi, kırmızı, sarı, mor gibi farklı renk skalası sayesinde de ev dekorasyonunuza özgü bir takım oluşturabilmenize olanak sağlar. Dilerseniz evinize ve zevkinize uygun tek bir renk üzerinden kristal bardak takımı ortaya çıkarabilir ya da her birinin rengi farklı olacak şekilde takımınızı tamamlayabilirsiniz.

Bohemia Kristal Renkli Kadeh çeşitleri ise su bardaklarına göre daha küçük hacme sahiptir. Kahve yanı su bardağı özelliğini korur ve kadeh olmasından dolayı şık ve zarif bir dokunuşa sahiptir. Kristal renkli kadehler kahve yanı kristal bardak olarak kullanılırken içerisinde su konulabildiği gibi şerbet ikramlarının da vazgeçilmezi bir tasarıma sahiptir. Zevkinizi göz önünde bulundurarak modeller arası tercih yaparken kullanım alanlarının elverişliğini de düşünebilirsiniz. Kahve sunumlarınızda hem bardak hem de kadeh kullanarak ikramınızda su ve şerbete aynı anda yer verebilirsiniz.

Duru Crystal Ürünleri ile Tanışın

Duru Crystal seçeceğiniz bütün ürünlerde renk kombini yapabilmenizi sağlamaktadır. Tüm ürünlerin tasarımlarında ustalar tarafından yapılmış ince el işçilikleri, günümüz modern yapısına uygun olarak geliştirilip tasarlanmıştır. Özel tasarım Kahve yanı kristal bardak modellerinden Bohemia Kristal Renkli Kadeh ve Chiara Alessi bardak ailesi ile tanışmak ve evinizin her köşesinde yer verebileceğiniz ürünleri incelemek için https://www.durucrystalgoods.com adresini ziyaret edebilirsiniz. El işçiliğinin önemli olduğu kristal ürünler hakkında ayrıntılı bilgi almak için ya da toptan ve perakende satış noktasında yardıma ihtiyaç duyduğunuz noktalarda info@durucrystal.com adresine e-posta atabilir ya da 0543 899 83 94 sayılı telefon numarasına WhatsApp üzerinden mesajınızı yollayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir