Lebron James Yeni Sezona Bomba Gibi Gireceğini Söyledi İşte Lebron

Lebron James Yeni Sezona Bomba Gibi Gireceğini Söyledi İşte Lebron’dan Son Dakika Gelişmeleri

LeBron James, bugün bireysel ve takım başarıları ile basketbol dünyasında en üst seviyede yer alan bir sporcu olarak kabul ediliyor. 34 yaşındaki James, Akron, Ohio’da doğdu ve basketbol kariyerine lise yıllarında St. Vincent-St. Mary Lisesi’nde başladı.

Lise yıllarında oynadığı maçlarda gösterdiği üst düzey performans ile basketbol dünyasında dikkatleri üzerine çekti. 2003 yılında, henüz 18 yaşında iken profesyonel basketbol liginde ter dökmek için NBA Draftı’na girdi. meritking

Cleveland Cavaliers tarafından ilk sıradan seçilen LeBron James, kariyerine burada başladı. İlk sezonunda 20.9 sayı, 5.5 ribaund, 5.9 asist ortalamalarıyla oynayarak, Rookie yılını tamamladığı sezonda NBA tarihindeki en genç All-Star oyuncu seçildi. Cavaliers’da geçirdiği ilk 7 sezon boyunca ligin sayı kralı unvanını 2 kez kazandı ve takımını 1 kez NBA Finalleri’ne taşıdı. Takımı, San Antonio Spurs’a karşı final seriinde mağlup oldu.

2010 yılında serbest kalan LeBron James, takımını değiştirdi ve Miami Heat’e transfer oldu. Miami Heat’e gelmesiyle birlikte takımın ligdeki konumunu arttırdı. Takımdaki diğer star oyuncular Dwyane Wade ve Chris Bosh ile birlikte çalışarak, 2012’de ve 2013’te NBA şampiyonu oldular. Bu başarılarıyla, NBA tarihinde üst üste şampiyon olan 10 takımdan biri oldular. LeBron James, bu süreçte 2 kez NBA Finalleri’nde en değerli oyuncu seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir