Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır Ve Ameliyatı

Bazı hastalıkların yada kullanılan ilaçların vücutta farklı yan etkileri olabilmektedir. Erkeklerde prostat kanseri, diyabet, şeker hastalığı ve kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklar sonucunda cinsel yönden bazı rahatsızlıklar olabilmektedir. Sertleşme problemi ve iktidarsızlık erkeklerde sık görülen rahatsızlıkların başında gelmektedir.

 İktidarsızlık sonucunda erkeklerde cinsel birleşim sırasında penis olması gereken boyutlara ve konuma ulaşamamaktadır. Penisin sertleşmesinin güçleşmesi sonucunda da cinsel birleşimde yeteli haz ve doyum alınması hem erkek hem de partneri için güçleşmektedir. Bir çok erkek bu durumu konuşmaktan çekindiği için özgüven kaybı olmakta hatta çiftler arasında sorunlar oluşmaktadır.

 Sertleşme Sorunu Tedavisi

 Sertleşme sorunu yada iktidarsızlık gibi rahatsızlıkların bilinen tek ve etkili yöntemi penil protez yada mutluluk çubuğu ameliyatıdır. Protez ameliyatı ile hastaların penisine yerleştirilen protez sayesinde penisin sertleşmesi ve boyut kazanması sağlanarak cinsel birleşim sırasında çiftlerin sağlıklı bir ilişki yaşanması sağlanmaktadır.

 Mutluluk çubuğu yada diğer adıyla penis protezi ameliyat ile penis içerisine yerleştirilmektedir. İki farklı protez türü bulunmaktadır. Her iki protezde de erkek cinsel birleşim öncesinde penisin konumu ve sertliğini ayarlayabilmektedir. Penil protez ameliyatı sonucunda erkekler normal cinsel yaşamlarına kavuşabilmekte ve ilişkiden zevk alabilmektedir. Boşalmayı engelleyen bir durum olmadığı içinde çocuk sahibi olmaya engel bir durum bulunmamaktadır.

 Mutluluk Çubuğu Nedir Nasıl Çalışır?

 Mutluluk çubukları tek parçalı ve 3 parçalı olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan penis içerisine yerleştirilen bir protez mekanizmasıdır. Sertleşme yada iktidarsızlık gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kısa süren bir ameliyat ve iyileşme süreci bulunmaktadır. Genelde hastalar bir hafta içerisinde günlük yaşamlarına dönebilmekte 6 ile 8 hafta arasında da cinsel ilişki sürecine başlayabilmektedir.

 Sertleşme sorunun etkili tek tedavi yöntemi olan bu tedavide hastalar en çok mutluluk çubuğu nasıl çalışır sorunun cevabını merak etmektedir. Tek parçalı penil protez penisin aşağı ve yukarı yönlü konum almasını sağlayan bir protezdir. Tek parçalı protezde penis ereksiyon boyutunda bulunmakta ve ilişki öncesinde aşağı yukarı bükülerek kullanılmaktadır.

 3 parçalı protezde ise penis içerisine yerleştirilen mekanizma ile hasta ilişki öncesinde penisin en ve boyunu ayarlayabilmektedir. Şişirilebilir yada pompalı mutluluk çubuğuda denilen bu protez de ilişki dışında penis sönük halde kaldığı için hastalar tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmaktadır. Doğal bir görüntü sağlaması ile de hastaların rahat etmesini sağlamaktadır.

 Mutluluk çubuğu ameliyatı ve protezler hakkında bilgi almak için hekiminize yada uzman personelimize danışabilir aklına takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir