Pendik Diş Kliniği

Ağız ve diş sağlığı en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediği zaman çok büyük sağlık problemleri meydana gelebilmektedir. Yaşamımızı devam ettirebilmemiz için yemek yemeye yemek yemek için ise sağlıklı dişlere ihtiyacımız vardır. Birçok hastalık solunum yolu ile ve ya ağız yolu ile bulaşmaktadır.

 Ağız ve diş sağlığına önem verip düzenli olarak diş doktoruna muayene olmamız durumunda birçok hastalıktan da kolay bir şekilde korunabiliriz. Yılda en az 2 defa bir diş kontrolü yaptırmamız ve yemeklerden sonra veya günde en az 2 kere dişlerimizi fırçalamamız ağız ve diş sağlığı için önemlidir. Diş bakımında Pendik diş kliniği olarak uzman hekimlerimiz ile sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız.

 Diş Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Diş bakımı düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Diş bakımı sırasında kullanılan diş macunu ve fırçası hem dişler için hem de diş netlerimiz için oldukça önemlidir. Yanlış fırça ya da macun kullanımı sonucunda diş etlerinde sarkmalar olabilmektedir. Diş etlerinde meydana gelen sarkmalar sonunda ise fırçalama esnasında kanamalar olmaktadır.

 Gün boyunca tüketmiş olduğumuz besinler ve içecekler dişlerimizde bir tortu bırakmaktadır. Bu tortular eğer fırçalanmaz ise diş üzerinde bir katman oluşturmakta ve dişlerin sararmasına neden olmaktadır. Dişlerin doğru ve düzenli bir şekilde fırçalanmaması diş minesine zarar vermektedir. Güçsüz düşen diş minesi nedeniyle de diş yapısı güçsüzleşip çürüme ve diş kırılmalarına neden olmaktadır. Pendik diş kliniği Ulusoy Diş hastanesinin uzman hekimleri ağız ve diş sağlığınızın korunması için sizlere yardımcı olmaktadır.

 Diş Hastalıkları ve Tedavisi

 Diş bakımı her yaşta önem arz etmektedir. Bebeklerde 6. aydan itibaren süt dişleri çıkmaya başlamaktadır. Süt dişleri yaklaşık 6 yaşına kadar bebeklerde durmakta ve sonrasında dökülerek yetişkin dişleri gelmektedir. Yetişkin dişleri ise insanların ömrü boyunca en büyük yardımcılarıdır. Dişler düzenli bakımı yapılmadığı taktirde çeşitli form bozukluklarına uğramaktadır.

 Diş çürümesi, diş kırılması, diş taşı oluşumu ve diş eti hastalıkları en bilinen hastalıklardır. Bu hastalıkların tedavisi ise uzman bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir. Ulusoy diş hastanesi Pendik diş kliniği olarak alanında uzman ve deneyimli hekim kadromuz ile sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir