Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

En Çok Tavsiye Edilen Fön Makineleri

En iyi fön makineleri elbette profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak bu makineler konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi seçiminde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makineleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nasıl Satın Alınır?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Basit saç kurutuculardan bahsedelim biraz da. Bu kurutucular hem ekonomik hem de çok fazla işlevsel olmadığı için daha basit düzeydeki işlemleriniz için kullanım sağlayan makinelerdir.
Ucuz bir fön makinesi almak işime gelir diyorsanız saçlarınızın hemen kuruyabilen yapıda ve kısa olması gerektiğini unutmayın.
Ama aksine zor kuruyan saçlar ve daha farklı işlemler için örneğin saç şekillendirme amacıyla kullanım sağlayacaksanız profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel fön makinesi markalarını gönül rahatlıyla tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri bilindiği üzere kuaförler kullanıyorlar hatta kullanmak zorundalar diyebiliriz. Piyasada satılan en güçlü fön makinesini arıyorsanız motor gücü 2700 watt olan  Turbobella ion9000 incelemeniz gereken bir ürün.
Fakat fön makinelerini incelerken yanıltıcı olabilecek model numaraları var neden model numaraları bizi yanıltsın ki diyebilirsiniz fakat firma sahipleri model numarasını motor gücü gibi kullanabiliyor.
Kuaför fön makineleri tamamen kuaför toptancılarında satılan ve yine  kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünler olduğu için daha işlevsel olmak zorundadır. oysa piyasadaki daha basit düzeydeki fön makinelerinde durum böyle değildir uzun uzadıya çalışma gibi bir durum onlarda söz konusu değildir.
Kuaförlerde farklı cihaz üreten markaların fön makinelerini çoğunlukta göremezsiniz. Çünkü kuaförler sıradan ürünleri tercih edemezler. Bu makale içeriğinde  size muhtemelen daha önce açıklanmayan kuaför tipi fön makinelerinin içeriği ve genel bilgilerinden bahsetmiş olduk.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi alırken yorumlar benim için çok önemli diyenlerdensiniz çok titiz davranmanız gerektiğini söylemekte fayda var her kullanıcının yaptığı yorum kullanmış olduğu kısıtlı ürünler için geçerli olduğunu unutmayın.
Edinilen yorumların her zaman çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü kullanılan marka sayısının az olduğunu düşünürsek her için geçerli olmayan yorumlar da sizi yanıltmamalı. Birçok kullanıcıların yorumları aslında  bu anlamda da çok doğru olmayabiliyor.

Hal böyle olunca yazımızda size sektörde sizi yanıltmayacak markalardan bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için aydınlatıcı şekilde yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir