Serena Williams Başarılarıyla Büyülüyor

Serena Williams Başarılarıyla Büyülüyor

Serena Williams, spor tarihinin en dikkat çekici kariyer kilometre taşlarından bazılarına ulaşmış profesyonel bir tenisçidir. İnanılmaz bir 23 tekler şampiyonluğu kazandı, sadece 24 şampiyonluğu olan Margaret Court tarafından aşıldı. joybet

Justine Henin ile birlikte kadın tenisinin “Altın Nesli” nin bir parçası olarak, rekor 319 hafta boyunca Dünya 1 numarası olarak hüküm sürdü. 2014 ‘ten bu yana 5 kez 1. sırada yer aldı ve aynı anda düzenlenen en çok Grand Slam rekoru kırdı.

Williams’ın binbaşı dışındaki en prestijli galibiyetlerinden bazıları, 5 kez kazandığı WTA Şampiyonalarını içerir (Martina Navratilova’dan sonra bunu yapan ikinci oyuncu). Ayrıca Open Era’daki diğer tüm çiftler takımlarından daha fazla olmak üzere 16 çift maç kazandı.

Bunun yanı sıra Serena, Londra’daki 2012 Olimpiyatları’nda teklerde ve çiftlerde Olimpiyat Altın Madalya Kazanan olma özelliğine sahiptir. Venüs ile birlikte 3 Olimpiyatta da altın madalya kazandı ve toplamda 11 altın madalya kazandı.

Sporun en yüksek seviyesinde Williams, 23 Grand Slam tekler şampiyonluğunun yanı sıra 14 Grand Slam çiftler şampiyonluğu, dört Olimpiyat altın madalyası ve WTA turnuvalarında rekor kıran 82 single şampiyonluğu kazandı. Aralık 2020 itibariyle Williams, en önemli başarılarından biri olduğuna inandığı bir başarı ile dünyada 1 numarada yer alan toplam 316 hafta geçirdi. Bir başka sportif başarı, 2014 ‘ten 2017’ ye kadar 152 maçlık Grand Slam galibiyet serisiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir