Spor Salonu Zemin Kaplama

Spor Salonu Zemin Kaplama

Spor salonu zemin kaplama yer döşemesi için kullanılan ürünlerle beraber hem şık hem de işlevselliği yüksek olan ürünler olarak tercih edilebilmektedir. Spor görünümlü esnek ve yumuşak olması, dikkat edilmesi gereken bir husustur ve spor salonu yer döşemesi için tercih edilen ürünler darbe emici, dayanıklı yapısıyla çizilmelere ve yoğun kullanımlara karşı olarak sağlam ve kaliteli bir yapısı bulunmaktadır.

Spor salonlarında, malzemenin kalınlığı arttıkça malzeme daha esnek olur ve bu durum beraberinde birçok olumlu duruma yol açabilir. Kauçuk zemin kaplama alanında faaliyet gösteren Karan Kauçuk, tüm spor yapılan alanlarda etkili bir zemin döşemesi imkânı verir. Kauçuk kaplamaların daha yumuşak ve esnek olması, sporcu sağlığı açısından herhangi bir tehlikeye neden olmaz.

Neden Spor Salonu Zemin Kaplama Gerekir?

Spor salonlarında ağırlık çalışması yapılacak bölümlerde istenildiğinde kauçuk zemin kaplaması yapılabilir. Yer kaymaz özellikte olan kauçuk kaplamalar sporcu sağlığını herhangi bir tehlike veya riske atmaz. Antibakteriyel hijyenik yapısı ile temizliği oldukça pratik yapılabilen, son derece kullanışlı ve yoğun trafik özelliği sayesinde uzun seneler bakım gerektirmeyen yer döşemesi malzemesidir. Spor salonu kauçuk zemin kaplama durumlarında kauçuk kullanılmasının birçok nedeni bulunur bunlar,

  • Spor salonu zemin malzemeleri, aşınmaya karşı dirençlidirler ve mikrop barındırmaması gibi bir özelliğe sahiptirler.
  • Uzun süre dayanıklı olan ve aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olan spor salonları, esnek üretilmişlerdir bu nedenle olası düşüşlere karşı avantaj sağlar.
  • Suyu geçirmez özellikleriyle estetik bir görüntüye sahiptirler ve farklı renklerle üretilebilirler.
  • Ses ve ısı geçirmez olan ürünler, gürültülü ortamlarda yankıyı önleyebilirler.

Fitness Zemin Kaplama

Fitness zemin kaplama ile üst yüzeylerinin yumuşak olması, düşmeye karşı bireylerin incinmemesi, spor salonundaki eşyaların zarar görmemesi gibi birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan en öne çıkanı, darbelere karşı dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olması, hassasiyet ve koruma gerektiren durumlara göre daha yumuşak bir düşüş sağlaması öne çıkıyor.

Fitness zemin kaplama, açık ve kapalı salın sporlarının kullanım sayısına bağlı olmaksızın zemin mukavemetini arttırmak ve farklı salon sporlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı çeşitli standartlara göre üretilmiştir. Kapalı salon yüzeyleri, basketbol, hentbol, voleybol, tenis, jimnastik, güreş ve diğer tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır.

Spor Salonu Zemin Kaplama Maliyeti Nedir?

Spor salonu zemin kaplama maliyeti, uygulanacak metrekare alanına, kalınlık ve diğer birçok duruma göre değişiklik göstermektedir. Kapalı ve açık spor alanlarında kullanım sayısına bağlı olarak zemin mukavemetini arttırmak ve farklı salon sporlarının oluşturacağı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için üretilen kauçuklar diğer zemin kaplamalara göre daha avantajlıdır ve dayanıklılığı, bakım kolaylıkları nedeniyle son senelerde sıklıkla kullanılabilmektedir. Bu nedenle tüm spor salonları ve diğer alanlar için kaplama hizmeti alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir