Tenis Akademisi Nasıl Kurulur

Tenis kulüpleri kurmak, diğer spor kulüplerini kurmaya benzer. Evrak işleri benzer olsa da öğretilen alan farklıdır. Amatör spor kulüplerinin kurulmasından önce dernek kurulması gerekir. İlk genel kurulunu yapan derneğin gerekli belgeleri il müdürlüğüne teslim etmesi ve Dernek Bilgi Sistemi DERBİS üzerinden kayıtlarını tamamlaması gerekmektedir. Derbiye kayıt yaptıran kulüpler, gerekli kontrolleri yaparak kulüp tüzüklerini tamamlarlar. Spor kulüplerinin faaliyetlerini yürütebilmeleri ve verdikleri eğitim karşılığında abonelik ücreti şeklinde tazminat alabilmeleri için Kıdemli Derece Tenis Antrenörü olmaları gerekmektedir.

Uzman tenis kulüplerinin kuruluş ve işletme aşamasında en az 3. seviye kıdemli tenis antrenörü olmalıdır. Spor kulüpleri faaliyetlerini sürdürmekte ve diğer giderlerini karşılamak üzere verdikleri eğitimler için abonelik ücreti şeklinde ücret almaktadırlar. Tenis akademisi kurmak biraz uzun bir süreçtir. Tenis akademisi kurulduktan sonra öğrenci bulmak da önemlidir. Raketinizi bir tenis çantası ile rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Tenis Akademisiyle Para Kazanma

4 yaş üstü herkesin rahatlıkla öğrenip oynayabileceği eğlenceli bir spor olan tenis heyecanlı ve eğlenceli bir spordur. Kendi alanında kendini geliştirmiş bir antrenör, özel antrenmanlardan para kazanabilir. Eğitim ve grup eğitimi karşılığında, bir kulüpte çalışan bir antrenör, anlaşmaya bağlı olarak saha ücreti ödemeyebilir veya sahadaki özel ve grup eğitimi için çok daha düşük ücretler ödeyebilir.

Yaş kategorilerinde ve yaş gruplarında yeni başlayan veya öğrenen insanlarla oynadığınız oyunlarla ek kar elde edebilir, ancak oynayacak bir oyuncu bulamayabilirsiniz. Çocuklar için eğitim, kadınlar için eğitim, yaşlılar için eğitim ve engelliler için eğitim gibi alanlarda eğitim verilerek para kazanılabilmektedir. Bunun yanı sıra kiralanan tenis kortunun fiyatları da önemlidir.

Özel ders vermek ve bu işten gelir elde etmek isteyen tenis antrenörleri, antrenman yapacakları kortlar aramaktadır. Günümüzde birçok yerde tenis kortları, oteller, üniversiteler ve bazı devlet kurumları bulunmaktadır. Bu mahkemeler ücretli olarak kiralanabilir ve özel ders verebilir, ayrıca devlet spor müdürlüklerinin mahkemelerini ücretli olarak kiralayabilirsiniz. Ücretler bölgeye ve kiralanan tesise göre değişiklik gösterebilir. Tenis kortlarını İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüklerinden saatlik 50 TL’den başlayan fiyatlarla kiralama seçeneğiniz bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir