The Magician Lakaplı Yıldız İsim

The Magician Lakaplı Yıldız İsim!

Ronaldinho Gaetano, şanlı kariyerini merak eden her okuyucuya muhteşem bir röportaj üslubuyla sunuyor. Adı yirmi yıldır tüm dünyada yankılandı ve bir futbol efsanesi haline geldi. Aynı zamanda çeşitli nedenlerle iyi niyet elçisi ve FIFA tarafından Yüzyılın En İyi Oyuncusu seçildi. Oyun stili ona ‘The Magician’ lakabını kazandırdı. Gösterişli stili hem gençleri hem de yaşlıları kendine hayran bırakan saf bir şovmendi. Cloudbet.com

Ocak 1982’de doğan sağ ayaklı bir Brezilyalı olan Ronaldinho, 18 yaşında ilk kez sahneye çıktığında bir fenomen haline geldi. Oynama stili ona ‘The The Guardian’ lakabını kazandırdı. Büyücü.’ Ayaklarıyla topu kontrol etme ve zor pasları zahmetsiz gösterme konusunda esrarengiz bir yeteneği vardı. Bu ona ‘Korkutucu Ayak’ ve ‘Küçük Mac’ lakabını kazandırdı. O kadar iyiydi ki, Barcelona’yı sekiz yıl içinde ilk La Liga şampiyonluğuna taşıdı ve art arda iki sezonu ikinci olarak bitirdi. Birçok kişi onun neslinin en büyük futbolcusu olduğuna inanıyordu.

Hayır İşleriyle Uğraşıyor!

Medya, Ronaldinho’yu birçok hayır işi yaptığı için ‘Yeni Ronald Reagan’ olarak adlandırdıklarında bir saha günü geçirdi. Yetersiz beslenen çocuklara yardım eden UNICEllular’ın ve çocuk hakları ve kalkınma konularında konuşmalar yaptığı Brezilya’daki Unicef’in elçisi oldu. Ayrıca çocuk hastanelerine, çocuk okullarına, kütüphanelere ve çocuk istismarıyla mücadeleye destek verdi; hatta kendi ülkesinde birkaç bilinçlendirme kampanyasına katıldı. 10 kez FIFA Dünya Yılın Oyuncusu, 2008’de En Yüksek Ücretli Futbolcu olduğunda dünyanın en ünlü sporcularından biri olarak konumunu pekiştirdi.

Ronaldinho, atletik başarılarının yanı sıra hayırsever çabalarıyla tanınıyor. Daiane Costa ile olan evliliği, Maria João Sacura ve Cunhado de Camillo Magalhães gibi ünlülerin katıldığı abartılı bir törene sahne oldu. Törene, yalnızca kolaylık amacıyla Brezilya dışında evlenen Marisa Letícia ve Carlos Alberto de Paula Lula katıldı. Ayrıca Leandro, Leonardo, Laise, Laura ve Leoa (Leoa onların kızıdır) adında beş çocukları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir